VENDI

VLONJATET FALIN NE XHAMINE E PLUMBIT KURBAN BAJRAMIN

Besimtaret myslyman ne qytetin e Vlores kane falur sot Kurban Bajramin. Xhamia e qytetit eshte mbushur me besimtare, te cilet jane falur per miresi, shendet dhe fat per familjet e tyre.Sapo ora ka shenuar 06:00, ka nisur falja e madhe e kesaj dite mjaft te rendesishme per besimtaret myslman.