(VIDEO) Shpërthen PROTESTA në Korçë, goditet me sende të forta godina e Bashkisë, plagoset një efektiv policie


Ka shpërthyer protesta në Korçë për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie 2 ditë më parë.

Protestuesit janë përplasur me policinë dhe kanë gooditur me sende të forta drejt godinës së bashkisë, me shishe dhe gurë.

Mësohet se një efektiv policie ka mbetur i plagosur, ndërsa protestuesit kanë djegur edhe zbukurimet për festat e fundvitit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *