(VIDEO) PËRPLASJE të DHUNSHME mes protestuesve dhe efektivëve, policia ‘MBËRTHEN’ 4 të rinj

Protesta qytetarë në Bulevardin kryesor të Tiranës sapo ka nisur.  

Policia ndryshe nga 2 ditët e shkuara duket se ka marrë masa dhe me të nisur tubimi i është kundërpërgjigjur, duke i lagur me ujë. 

Ndërkohë, me shpërndarjen e qytetarëve, policia ka nisur edhe shoqërimin e tyre në Komisariat. 

Qindra qytetarë janë mbledhur për të protestuar, ku kërkojnë Drejtësi për të riun, Klodian Rasha, i mbetur i vrarë pasi u qëllua nga policia në orët e para të 8 dhjetorit. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund t'ju interesoje