(VIDEO) Bie në rrjetat e peshkatarëve në Vlorë, specie e rrallë për ujërat tona peshkaqeni gjigand

Nje peshkaqen gjigand me shume se 600 kilogram dhe ësh rreth 6 metra i gjatë eshte kapur nga peshkataret ne Vlore.

Peshkaqeni eshte i llojit dem, dhe eshte kapur disa milie larg ishullit te sazanit.

Sipas Peshkatareve behet fjale per nje specie te rralle qe nuk gjendet shpesh ne ujrat Shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *