Ulen temperaturat, kthjellime e vranësira gjatë ditës së sotme


Dita e sotme do të karakterizohet me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme.

Në zonat verilindore dhe juglindore shfaqen sërish flokët e dëborës dhe shirat në zonat jugore. Mbrëmja rikthen motin e kthjellët në vend

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C në zonat malore deri në 15°C në Jugperëndim.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *