Tërmet i fortë shkund jugun e Italisë, njerezit dalin te alarmuar në rrugë.

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.6 ka goditur Italinë mbrëmjen e sotme. Epiqendra ishte në zonën Ragusa të Sicilisë ndërsa thellësia ishte 30 km.

Mediat italiane raportojnë se lëkundjet ishin aq të forta sa njerëzit dolën në rrugë.

“Ishte një tronditje shumë e fortë dhe e gjatë”, thonë disa prej njerëzve. Deri tani nuk raportohet për të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *