VENDI

TANI COVID NUK KA MË PREFERENCE NË MOSHË, NUK PO KURSEN ASNJË APELI I FORTË MJEKES

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë në “Facebook” mesazhin e mjekes së Infektivit Migena Qato drejtuar qytetarëve. Ajo shprehet se numri i rasteve të reja me koronavirus është shtuar në mënyrë të konsiderueshme ditët e fundit dhe se tashmë janë prekur në masë nga ky virus edhe moshat e reja.