Sporti në ZI, SHUHET legjenda e futbollit botëror Diego Armando MARADONA


Bota e futbollit mban frymën.

Një lajm i hidhur vjen nga Argjentina, teksa mësohet se ka ndërruar jetë si pasojë e një arresti kardiak legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona.

Ylli argjentinas prej javësh ishte në gjendje të rënduar pasi kreu dhe një operacion në kokë.

Ai ka ndërruar jetë ditën e sotme në shtëpinë e tij, pas një mpiksje gjaku në tru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *