Simpatizantë të PD-së homazhe për Klodjan Rashën! Marshojnë në rrugët e Fierit

Protestë simbolike për vrasjen e Klodjan Rashës janë zhvilluar dhe mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit.

Disa qytetarë, me pankarta nëpër duar dhe me qirinj kanë marshuar në rrugët e qytetit.

Të rinjtë janë nisur në drejtim të prefekturës së qytetit. Mes tyre ka përfaqësues nga PD, Luan Baçi dhe anëtarë të FRPD-së.

Qytetaret fierake kane zgjedhur gjysmë orëshin para mbylljes së orës policore që përkon në orën 22:00 , për të kërkuar zbardhjen e ngjarjes së 25 vjeçarit i cili u vra nga një polic me pretendimin se kishte thyer orën policore dhe nuk ju bind urdhërit për të ndaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *