Shqipëria nuk gjen qetësi nga TËRMETI, sërish lëkundje në vendin tonë (EPIQENDRA –MAGNITUDA)


Një tërmet me magnitudë 4.8  i shkallës Richter ka goditur vendin tonë pak minuta më parë me epiqendër në detin Adriatik.

Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 5 kilometër, çka ka shkaktuar edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 17 kilometra nga Laçi dhe 27 kilometra nga Durrësi.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *