Reshje shiu dhe dëbore, mësoni si do të jetë moti për sot

Ditën e Diel moti parashikohet i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në të gjithë territorin.

Në zonën e jugut reshjet me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave.

Në zonën e veriut në lartësitë mbi 300 metër reshje dëbore ndërsa në zonën e juglindjes në lartësitë mbi 1000 metër reshje dëbore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *