Protestuesit i vene flaken Ish Bllokut, godasin me sende të forta policinë, ata kundërpërgjigjen me gaz lotsjellës dhe


Disa prej të rinjve mbajnë shkopinj dhe sende të forta në duar, ndërsa policia e shtetit është shpërndarë në zona të ndryshme dhe përpiqet të shpërndajë turmat me anë të gazit lotsjellës dhe makinave ujëhedhëse.

Një pjesë e protestuesve që vijojnë revoltën për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha janë pozicionuar në zonën e ish-Bllokut, ku i kanë vënë flakën koshave të plehrave në mes të rrugës duke bllokuar qarkullimin e automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *