BOTA

PRESIDENTI I GJERMANISË SHBA, KINA DHE RUSIA RREZIKOJNË RENDIN BOTËROR


Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier kritikoi politikën egoiste të Uashingtonit, Pekinit e Moskës e theksoi rëndësinë e multilateralizmit.