Parashikimi i motit, vranësira dhe reshje të pakta: Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu në gjysmën perëndimore të vendit por dëborë të pakët do ketë në veri-verilindje dhe juglindje të Shqipërisë. Herë pas here do të kemi dhe intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *