Nis marshimi i të rinjve në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, nën thirrjet ‘Rama ik’ po i drejtohen kryeministrisë


Prej më pak se një ore ka filluar protesta në sheshin ‘’Skënderbej’’ e cila duket se ka nisur paqësisht. Me pankarta dhe thirrje në duar qytetarët e grumbulluar kërkojnë lirimin e të arrestuarve në protestat e mëparshme për vrasjen e Klodian Rashës.

Po ashtu protestuesit janë dëgjuar të thërrasin ‘’Rama ik’’ drejtuar kryeministrit Rama.

Pasi u kontrolluan nga policia në sheshin Skënderbej, protestuesit kanë nisur marshimin e tyre në boulevard drejt kryeministrisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *