Greqi/ Shenohen 101 viktima dhe mbi 2131 te infektuar nga Covid19 ne 24 oret e fundit


Shenohen 101 viktima dhe mbi 2131 te infektuar nga Covid19 ne 24 oret e fundit ne Greqi

Në Ballkan Greqia raporton shifrat më të larta nga COVID-19, teksa problem kryesor në shtetin fqinj po shihet gjendja e spitaleve. Deri më sot janë 562 pacientë vetëm të intubuar dhe qindra të tjerë që kurohen nëpër spitale nga COVID-19.

Po ashtu duket se Greqia me shtyrjen e afatit të ”Lock-Down” festat e fundvitit do i kalojë nën masa kufizuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *