Gjatë fundjavës rikthehen vransirat si edhe rritje e leht e temperaturave

Dita e shtunë (sot) parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Era do të fryjë nga juglindja-verilindja  me shpejtësi mesatare 1-7m/s.

Dita e diel parashikohet me mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Në jug vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët, raporton Shërbimi Mterologjik Ushtarak.

Era  juglindje-jugperëndim  me shpejtësi mesatare 1-8m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *