TV APOLLON

bejme ate qe dime, dhe dime ate qe bejme

Flaket perpin shtepine dy kateshe ne Gjerbas te Mallakastres

Nje zjarr me permasa te medha ka rene rreth ores 14.30 minuta ne lagjen jahupas te fshatiit Gjerbes te mallakastres duke shaktuar djegien e plote te shtepise dy kateshe te shtetases vezire Jaupaj si edhe duke shaktuar deme te konsiderueshme materiale, por pa pasoja per jeten e familjareve te cilet kane mundur ti shpetojne flakeve . Dyshohet se shak per renien e zjarrit ka qene nje shkendi elektrike .
Efektivet zjarrfikes shkuan ne vendngjarje dy ore pas renies se zjarrit ku flaket ishin drejt fikjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *