Diell dhe temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 06ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 16°C.

Era do të fryejë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *