Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit


Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjell një mot me diell.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 16°C.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *