Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 16°C.

Era do të fryejë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë i ulët.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *