Uncategorized

GJENDET NE GJENDJE TE RENDE NJE 67 VJECAR

Efektivat e policisè nè bashkèpunim dhe me punojsit e repartit tè zjarrfikèseve ne qytetin e lushnjes..Kanè bere te mundur nxjerrjen nga banesa nje 67 vjecarè banues nè lagjen kongresi.Pasi shtetasi ne fjalè prej 3 ditesh ishte i mbyllur nè banese dhe nuk komunikonte me tè afermit e tije.

Uncategorized

64 GJOBA DHE DHJETRA MJETE TE BLLOKUARA

Ndalimi i qarkullimit të mjeteve që prej orës 06:00,përveç mjeteve të autorizuara nga policia siç duket nuk u ka pëlqyer beratasve,që kanë qarkulluar sërish duke shkelur këtë urdhër të dhënë. Por kjo u ka kushtuar shtrenjtë pasi janë gjobitur nga policia dhe u janë bllokuar mjetet.

Uncategorized

ALEANCE E PESHTIRE KUNDER REFORMES NE DREJTESI

Një nga arritjet më të mëdha që Balla ka renditur gjate fjales se tij ne diten e dyte te kongresit te partise socialiste, ka qenë Reforma në Drejtësi, sipas së cilit u miratua edhe pse shumë ishin kundër. Sekretari i PS deklaroi se një aleancë e pështirë I është vënë kundër reformës në drejtësi.

Uncategorized

STRUKTURA E PD LUSHNJE PERKRAH THIRRJEN E BASHES PER TUBIMIN E 2 MARSIT

Pasè thirrjes qè kreu i demokratève i ka bère strukturave te partisè qè ti bashkohen tubimit te 2 Marsit tè thirrur nga presidenti Meta .Edhe strukturat e partisè demokratike ne Lushnje ne nje takim qe kan zhvilluar kanè pèrkrahur kete vendim te Bashès duke marrè pjesè masivishtè nè kètè tubi

Uncategorized

RRUGA NË HYRJEN E VJETËR TË QYTETIT JASHTË VËMENDJES, KUR KA SHI E PAKALUESHME

Pas vendosjes në funksion të autostradës “100 vjetorit Pavarësisë” Levan-Vlorë, si dhe rrugës Transbalkanike, rruga në hyrje e vjetër të qytetit të Vlorës është lënë jashtë vëmendjes së Bashkisë Vlorë. Edhe pse jetojnë dy lagje, banorët e të cilave ndeshen çdo ditë me rrugë pa standarde dhe ndriçim, duket se kjo rrugë do të vijojë […]

Uncategorized VENDI

Anti KCK kerkon formularet e pasurise per Cukallin

Prokuroria e Posaçme ende nuk ka dalë me një vendim për nëntë dosjet e para të operacionit Anti-KÇK, ndërkohë që policia e shtetit u ka nisur formularët per burimin e pasurisë dy të dënuarve të radhës. Përfaqësuesja e OFL tha se policia e shtetit do të kalojë në skaner pasuritë e Gjergji Cukalit dhe Emiljano […]

Uncategorized

aPolonia Mund pogradecin

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/0_Ud–S-cG4″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe> Mbyllet ndeshja mes Apolonise dhe Pogradecit nje ndeshje kjo  ku kan triumfuar fieraket me rezultatin 2 me  0. Te dyja ekipet luftuan ne fushe por ishte Apolonia ajo qe arriti fitoren duke u ngjitur ne vendin e pare me 32 pike.