VENDI

PARTIA DEMOKRATIKE, TAKIM ME STRUKTURAT E SAJ

Duke nisur nga dita e sotme   ne qytetin e Lushnjes do te ngrihen grupet e punes  ne nivel qarku dhe  degesh   per te nisur procesin e zgjedhjeve  per kryetare grup seksionesh dhe seksionesh . Afati per mbylljen e ketij procesi eshte 45 dite  e ndersa zgjedhjet do te behen sipas parimit nje anetar nje vote

VENDI

QYTETI BREGDETAR HAP SEZONIN TURISTIK NEN NGJYRAT E AULONA FOLK FESTIVAL

Grupe  pjesmarrese ne Aulona Folk Festival ne edicionin  tij te 10-te,kane sjelle ne atmosfere ndryshe ne qytetin e Vlores, nje promovim i jashtezakonshem edhe per turizimin. Me ngjyrat e kostumeve te tyre, grupet pjesmarrese  nga Kosova, Bullgaria, Italia, Greqia, por edhe deri Letoni e Kinen e larget kane sjelle nje atmosfere te vecante ne sheshin […]

VENDI

ITALIANI PËRPLAS PATRULLËN E POLICISË, PLAGOSET EFEKTIVI

Një aksident automobilistik është regjistruar në Vlorë ku një automjet i policisë rrugore është përplasur nga një automjet “Hyundai” që drejtohej nga një shtetas italian. Si pasojë e aksidentit është plagosur në krah efektivi i policisë që drejtonte makinën.

VENDI

190 PUNONJES TE NAFTES NE PROTESTE ,PRONARI SHQIPTARE SNA NJEH KUSHTET E PUNES

190 punonjes te kompanise “Simons Edeco” qe kane kaluar ne kompanine shqiptare “Bolv Oil” kane dale ne proteste mbasi pronari i ri nuk njeh kushtet e punes qe keta punonjes kane pasur me pare. Sipas punonjesve po shkelen ne menyre arbitrare dhe te padrejte kushtet dhe kontratat e punes.