VENDI

SHKËNDIJA ELEKTRIKE LË NË QIELL TË HAPUR 12 ANËTAR TË NJË FAMILJEJE

Familja Bytyci nga fshati Allkaj ne bashkine e Lushnjes, ka mbetur ne qiell te hapur. Ka mjaftuar nje shkendije elektrike qe banesa e kesaj familjeje me 12 anetare te mbetet pa cati mbi koke. Kryefamiljarja kerkon ndihme nga shteti pasi gjendja e mjerueshme ekonomike nuk ju jep mundesi te ushqehen dhe as nuk munden te […]

VENDI

MYFTIU BLLIKU URON BESIMTARËT MYSLIMAN

Besimtaret myslimane kane nisur diten e sotme muajin e madherishem te ramazanit. Gjate ketij muaji besimtaret agjerojne dhe nuk pijne uje dhe as ushqehen deri ne hapjen e iftarit ne mbremje dhe celjen e namazit ne mengjes. Myftiu i Lushnjes zoti Gramos Blliku ka uruar besimtaret per nje muaj agjerimi te lehte .

VENDI

PARTIA DEMOKRATIKE, TAKIM ME STRUKTURAT E SAJ

Duke nisur nga dita e sotme   ne qytetin e Lushnjes do te ngrihen grupet e punes  ne nivel qarku dhe  degesh   per te nisur procesin e zgjedhjeve  per kryetare grup seksionesh dhe seksionesh . Afati per mbylljen e ketij procesi eshte 45 dite  e ndersa zgjedhjet do te behen sipas parimit nje anetar nje vote

VENDI

QYTETI BREGDETAR HAP SEZONIN TURISTIK NEN NGJYRAT E AULONA FOLK FESTIVAL

Grupe  pjesmarrese ne Aulona Folk Festival ne edicionin  tij te 10-te,kane sjelle ne atmosfere ndryshe ne qytetin e Vlores, nje promovim i jashtezakonshem edhe per turizimin. Me ngjyrat e kostumeve te tyre, grupet pjesmarrese  nga Kosova, Bullgaria, Italia, Greqia, por edhe deri Letoni e Kinen e larget kane sjelle nje atmosfere te vecante ne sheshin […]

VENDI

ITALIANI PËRPLAS PATRULLËN E POLICISË, PLAGOSET EFEKTIVI

Një aksident automobilistik është regjistruar në Vlorë ku një automjet i policisë rrugore është përplasur nga një automjet “Hyundai” që drejtohej nga një shtetas italian. Si pasojë e aksidentit është plagosur në krah efektivi i policisë që drejtonte makinën.