VENDI

HAJDARI THUMBON METEN JO ULERIMA NE SHESH POR HAPJE LISTASH

Rudina Hajdari në përfundim të takimit për reformën zgjedhore u shpreh se është vendosur që në datë 6 mars në takimin e radhës të diskutohet për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Në prononcim për mediat kryetarja e grupit demokrat, kishte një mesazh edhe për Ilir Metën lidhur me tubimin që organizoi mbrëmë.

VENDI

AZERBAJXHANASI I MERR KAMBISTIT 50 000 EURO POLICIA NUK RAPORTON NGJARJEN

Një vjedhje spektakolare ka ndodhur në Fier në një pikë këmbimi valutor. Ngjarja ndodhi 20 dite me parë, por policia e Fierit as nuk e ka raportuar ngjarjen, as nuk ka kapur autoret. Sipas burimeve një shtetas i huaj rreth të 50-ve ka marrë nëpërmjet mashtrimit 50 mijë euro dhe është larguar qetësisht.

VENDI

AGJENSITE NE PORTIN DETAR LEVIZJA E PASAGJEREVE E NJEJTE

Situata e krijuar me koronavirusin ne Itali, levizja drejt shtetit fqinj, apo mberritjet nga Italia kane shkuar normalisht. Agjensite ne portin e Vlores konfirmojne se situata eshte e qete, por nderkohe jane shtuar masat per te gjitha hyrjet dhe daljet

VENDI

36 TESTE NEGATIV PER KORONAVIRUS 39 UDHETAREVE IU SUGJERUA VETEKARANTINIMI

36 është numri i rasteve të dyshuara me koronavirus në Shqipëri, të cilët pasi kanë kryer analizat në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik kanë rezultuar negative. Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini në një deklaratë për mediat, tha se rastet e testuara janë persona që kanë pasur histori udhëtimesh në […]

VENDI

3 PERSONAT QE KALUAN NE KUFI DYSHOHEN TE PREKUR ME KORONAVIRUS

Drejtori i operatorit të kujdesit shëndetësor për qarkun e jugut konfirmon se nga qarku i Vlorës janë marrë 6 mostra të personave të dyshuar me koronavirus. 3 prej tyre kanë dalë negativ, ndërsa 3 te tjerë janë dërguar sot në Institutin e Shëndetit Publik dhe po bëhet verifikimi paraprak i tyre.

VENDI

TUBIMI I PRESIDENTIT META SYNIM PER CMONTIMIN E GRUSHTIT TE SHTETIT

Tubimi tubimi i thirrur nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, që siç argumenton ai, ka synim çmontimin e grushtit të shtetit. do të mbahet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa pritet të ketë pjesëmarrje jo vetëm nga Shqipëria. Edhe sot kreu i shtetit, në një postin në Facebook thotë se duhet të reflektojmë për një […]

VENDI

RUDINA HAJDARI I BËN “DUSH” QEVERISË NAFTËTARËT JANË NË GREVË SEPSE RAMA I MASHTROI

Deputetja e opozitës së djathtë në Kuvend, Rudina Hajdari mbajti një fjalim emocionues, në seancën kushtuar problemeve të qytetarëve. Ajo e nisi fjalimin e saj me problemin e naftëtarëve në Ballsh, të cilët kanë prej muajsh pa u paguar. Rudina Hajdari rrëfeu disa nga historitë e naftëtarëve, që sipas saj i kishte takuar, dhe i […]

VENDI

RAMA JO ALARM PËR KORONAVIRUSIN, MOS HARXHONI LEKËT PËR TË BLERË MASKA KOT!

Tubimi me qytetarët, i paraprinë një tjetër aktivitet politik “për qytetarët”. Në mbledhjen e Kuvendit këtë të hënë Kryeministri Rama i ka bërë një apel qytetarëve që janë dyndur nëpër farmaci për të blerë maska. Kontrollet tha kryeministri janë rritur në pikat kufitare ndërsa i bëri thirrje qytetarëve që të mos alarmohen nga informacionet e […]