VENDI

PROCEDOHET PENALISHT 51 VJECARI PER PRISHJE TE QETESISE PUBLIKE

Ndërkohë në Berat policia vijon kontrollet në cdo subjekt tregtar për respektimin e protokolleve të sigurisë dhe vijojnë aktivitetin e tyre duke prishur rendin dhe qetësinë publike . Sakaq është proceduar penalisht pronari i një lokali , 51 vjec banues në Velabisht.

VENDI

PERPLASEN MJETET , 2 TE LENDUAR

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në aksin Levan- Tepelenë . Dy automjete janë përplasur duke lënduar lehtë dy persona që ndodhen jashtë rrezikur për jetën.

VENDI

PD RAMA TA PAGUAJË ME PASURINË E TIJ DËMIN PREJ 109 MILIONË EURO NDAJ FRANCESCO BECHETTIT

Shqipëria po bëhet gati të paguajë në Arbitrazh dëmin prej 109 milionë ndaj investitorit italian Francesco Bechetti për mbylljen në mënyrë arbitrare të televizionit të tij nga qeveria. PD thotë se Edi Rama duhet të paguajë me pasurinë e tij këtë dëm që i shkaktoi buxhetit për shkak të luftës personale me sipërmarrësin Italian Francesco […]

VENDI

KATËR TË VDEKUR NGA COVID, REGJISTROHET NUMRI MË I LARTË I TË INFEKTUARVE,93 RASTE TË REJA NË 24 ORË

Katër persona kanë humbur betejën me koronavirusin në vendin tonë, duke e çuar në total 89 numrin e viktimave. Ministria e Shëndetësisë thotë se situata në spitalin infektiv është e rënduar, pasi në total janë të shtuar 72 paciente, 8 në terapi intensive dhe 4 të intubuar.

VENDI

RAMA: HAPIM LISTAT PA NDRYSHUAR SISTEMIN, NDALOHEN KOALICIONET PARAZGJEDHORE

Konsensusi i arritur në datë 5 qershor për reformën zgjedhore mes PS-PD dhe LSI-së është futur në një tjetër spirale krize. Edi Rama doli sot në një konferencë për mediat dhe deklaroi se Partia Socialiste mbështet nismën për hapjen e listave. Për këtë, tha Edi Rama, nuk ka nevojë që të ndryshohet sistemi, pasi do […]

VENDI

SOT 2 VIKTIMA NGA COVID I, 90 RASTE TË REJA, MBYLLET BASHKIA E MALËSISË SË MADHE

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste të reja, 2 humbje jete dhe 43 të shëruar. Ndërkohë, situata në spitalin infektiv paraqitet serioze, me pacientë që trajtohen në terapi intensive por edhe pacientë të intubuar, një pjesë e tyre mosha të reja.

VENDI

PLAZH PUBLIK PRANË SHKOLLËS SË MARINËS, KUSHTE KOMODE PËR PUSHUESIT

Ky vit do të sjellë një rritje të hapësirave publike në vijën bregdetare të Vlorës , që do të shfrytëzohen nga qytetarët. Bashkia e Vlorës ka nisur tashmë investimet pranë vijës bregdetare të shkollës së Marinës , ku do të vendosen rreth 200 shezllonë dhe cdo gje do të jetë falas për pushuesit që do […]

VENDI

ANETARESIA E PD DEGA LUSHNJE VIJON TAKIMET, PROPOZOHET GAZETARJA MUKADES DERVISHI KANDIDATE PER DEPUTETE

Selia e partise demokratike ditet e fundit eshte kthyer ne salle takimesh ku grupseskionet kane kryer procesin e propozimeve te kandidateve per deputet dhe kryetare bashkie. Nisma e re e ndermarre nga qendra per menyren e perzgjedhjes se kandidaturave duket se eshte risia e gjetur ku cdo anetar i grupseskioneve ka te drejten e propozimit […]