VENDI

FERMERET U PERMIRESUAN RRUGET KRYESORE TE TOKAVE BUJQESORE PROBLEM RRUGET E DYTA

Permiresimi I gjendjes se rrugeve te tokave bujqesore ne fshatrat Mbyet dhe Plyk ka afruar fermeret me parcelat e tokave bujqesore dhe ka krijuar lehtesi ne komunikim per ti kultivuar ato. Keshtu jane shprehur fermeret sipas te cileve pushteti vendor ka shtruar rruget me rere bituminoze, nderkohe qe per banoret problem mbeten rruget e dyta […]

VENDI

BASHA PAS TAKIMIT ME KOMISIONIN E VENECIAS SHQIPËRIA NË KRIZË TË THELLË

Opozita jashtëparlamentare është takuar mëngjesin e sotëm me delegacionin e Komisionit të Venecias, që ndodhet në Tiranë për të mbledhur fakte lidhur me procedurën e emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Takimi ka nisur në orën 8:15 në ambientet e hotel Rogner me kreun e PD, Lulzim Basha, nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili, Sekretarin e […]

VENDI

qytetare dhe nxenes denojne ashper mesuesin

Qytetarët Lushnjar në opinionet e tyre e dënojnë ashpër veprimin e mësuesit i cili ngacmon seksualisht nxënësen e tij në ambientet e shkollës Video është publikuar vetëm dy ditë më parë në një emision investigative ,. Ngjarje e ndodhur në një prej shkollave të qytetit të Fierit

VENDI

META ‘SFUMON’ RËNDËSINË E VIZITËS SË ‘VENECIAS’:

Presidenti Ilir Meta është munduar që të sfumojë vizitën e delegacionit të Venecias në Tiranë për debatin në Kushtetuese, sipas së cilit është diçka absurde për të kuptuar mendim për një çështje të tillë, por i ka orientuar drejt paketës që ai e quan “krye-KÇK”. Në fjalën që ka mbajtur me gazetarët në nisje të […]

VENDI

INVESTIMET E PUSHTETIT LOKAL NE KUZ E DAREZEZES

Investimi i pushtetit local per rikonstruksionin e kanalizimeve te ujerave te zeza ne fshatin turistik te Darezezes ka disiplinuar shkarkimet e pakontrolluara te ujerave te zeza ne rruge, oborret e shtepive si dhe mjediseve publike.

VENDI

SARANDA MES MBETJESH

Pastrimi mbetet një problem në Sarandë, jo vetëm gjatë muajve të verës kur numri i banorëve atje disa fishohet për shkak të sezonit turistike. Kazanët e mbushur plotë dhe mbetjet e hedhura në rrugë ëstë një panorame që të shoqëron edhe në këto ditë dimri.