VENDI

PO SHKOJNË DREJTE PËRFUNDIMIT PUNIMET PËR PASTRIMIN DHE BETONIZIMIN E KANALEVE TË DYTA TË SISTEMIT

Po shkojne drejt perfundimit punimet per rehabilitimin e kanaleve te dyta te sistemit ujites te tokave bujqesore ne fshatrat Kallm I Madh dhe Kallm I Vogel. Rreth 120 mije m linear gjatesi kanal kullues jane pastruar dhe po betonizohen per ti rikthyer atyre funksionin e humbur.

VENDI

META MË 2 MARS THËRRET POPULLIN NË BULEVARD, NIS SHPARTALLIMI I GRUSHTIT TË SHTETIT. RAMA TË POROSISË POTURE TË GJËRA

Presidenti Ilir Meta thërret më 2 mars popullin shqiptar të dalë në shesh për të nisur atë që e quan ‘shpartallimin e grushtit të shtetit” . Pikërisht këtë moment do të firmosë dhe dekretin e parë të shpartallimit të këtij grushti shteti.

VENDI

“GRUSHTI I SHTETIT”, SPARTAK BRAHO: ABSURDE DHE QESHARAKE, MAZHORANCA E KA PUSHTETIN!

Deputeti Spartak Braho nga Komisioni i Sigurisë ka komentuar deklaratat e Presidentit, Ilir Meta se po bëhet grusht shteti. Sipas tij, kjo është absurde dhe qesharake, pasi mazhoranca e ka pushtetin, ndaj nuk mund ta bëjë një gjë të tillë kundër vetes.Grushtin e shtetit, tha Braho, e bën opozita dhe faktorë të tjerë.

VENDI

Banoret investimi per rikonstruksionin e KUZ

Investimi per ndertimin e rrjetit te kanalizimeve te ujerave te zeza ne fshatin Mbrostar Ura nuk eshte efektiv per shkak te mosvenies ne funksion te pompave qe terheqim ujerat e zeza nga tubacionet e nendheshme te rrjetit te kuz per ti shkarkuar ato ne lumin Seman. Banoret e fshatit Mbrostar Ura kane kerkuar ndihmen e […]

VENDI

BALLIU BËN DEKLARATËN E FORTË: SHTËPIA E PROKURORES NUK PREKET NGA PROJEKTI I UNAZËS

Pas seancën gjyqësore për protestën kundër projektit të Unazës, ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu, ka dhënë një prononcim për gazetarët. Balliu tha se është marrë i pandehur së bashku me disa banorë të unazës, pasi po tentohet t’i bëhet presion politik. Sipas Balliut, në gjykatë i ka sjellë Edi Rama dhe jo ligji, duke shtuar […]

VENDI

ARRESTOHET 30 VJECARJA PER FALSIFIKIM DOKUMENTASH

Nje tjeter shtetase e shpallur ne kerkim per falsifikim dokumentesh ka rene ne prangat e policise. Specialistet e sektorit per hetimin e krimit ekonomik ne DVP Fier kane ndaluar shtetasen me iniciale Sh. A 30 vjece banuese ne Zhupan.

VENDI

QYTETARET LUSHNJARE FONDET DUHET TE MENAXHOHEN MIRE

Shuma prej 1.15 mld euro ne konferencen e donatoreve te zhvilluar ne Bruksel , per te rindertuar te gjitha zonat e prekura nga termeti ne Shqiperi duhet te menaxhohet ne menyren e duhur nga qeveria . Keshtu jane shprehur qytetaret Lushnjar ne opinionet e tyre te cilet kane shtuar se qeveria shqiptare nuk duhet te […]

VENDI

PUNONJËSIT E UZINËS TË VENDOSUR PËR TI SHKUAR GREVËS SË URISË DERI NË FUND

Punonjesit e uzines se ballshin jane ne diten e dyte te greves se tyre te urise . Pas mos arritjes së marrëveshjes ditën e hene me kompaninë, naftëtarët e Ballshit janë futur qe pasditen e se henes në grevë urie. Te pozicionuar brenda ambienteve te qendres shendetesore e cila ndodhet prane uzines 10 punonjesit shprehen […]