VENDI

PRINDERIT E NXENESVE TE HELMUAR KERKOJME QE TE MERREN MASA TE MENJEHERSHME

Nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” dhe prindër të tyrë shprehen të indinjuar për ngjarjen e ndodhur brenda ambienteve të kësaj shkolle. Ata shprehen se e njëjta situatë u përsërit edhe para disa ditësh duke mos marrë asnjë masë gjë që solli përsëritjen e ngjarjes e cila këtë herë ishtë edhe më e rëndë.

VENDI

HELMOHEN 58 NXENES DHE 2 MESUES TE SHKOLLES JANAQ KILICA

Dhjetra nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier përfunduar në spital me shenja helmimi për herë të dytë në harkun e pak ditëve. Një lëndë është përhapur në ambientet e shkollës e ndërsa sipas versionit zyrtar të policisë ka qënë Spraj me Piper . Sipas drejtoreshë së Spitalit Rajonal të Fierit dhe mjekut toksikolog kanë […]

VENDI

HELMIMI NE SHKOLLE SHAHINI HEREN E PARE PAKUJDESI E DYTA E PATOLERUESHME

Ministria e Arsimit Besa Shahini udhëtoi drejt qytetit të Fierit për të parë nga afër gjëndjen e nxënësve të helmuar në shkollën “Janaq Kilica” të Fierit. Ministrja tha se për herën e parë të helmimit ishte zbuluar autori, por se nuk ishte menduar se do të ndodhte sërish dhe se hera e dytë është e […]

VENDI

BACI NGJARJE E PERSERITUR PERSONAT PERGJEGJES TE DALIN PARA LIGJIT

Kryetari i degës se PD-së Fier, Luan Baçi tha se helmimi i nxënësve në Fier është një ngjarje e përsëritur. Ai tha se ka pasur tentativa për manipulimin e ngjarjes dhe se shteti ka është treguar i papërgjegjshëm. Baci kërkoi që personat përgjegjës për këtë ngjarje duhet të dalin përpara ligjit.

VENDI

VLORA DREJT BRAKTISJES

Vlora po braktiset nga të rinjtë që ikin në vendet e Bashkimit Europian. Të dhënat flasin se në 10 vitet e fundit në nga njësia administrative Qendër e Vlorës ka mbetur vetëm 30% e popullsisë.

VENDI

PUNIMET PER NDERTIMIN E BYPASSIT TE FIERIT, SPECIALISTI DREJT PERFUNDIMIT URA MBI LUMIN SEMAN

Punimet per ndertimin e bypassit te Fierit qe kane hyre ne fazen perfundimtare jane perqendruar ne ndertimin e ures mbi lumin e Semanit me gjatesi rreth 80m si nje nga veprat e artit me te rendesishme te projektit ku perfshihen edhe dy urat e tjera me te njejten gjatesi.

VENDI

MASAT NDAJ KORONAIRUSIT, MERKAJ PO KONTROLLOJMË EDHE EMIGRANTËT E PALIGJSHËM!

“Që nga dita e parë që kemi përgatitur planin e masave dhe kemi rekomanduar kontrolle të shtuara në pikat kufitare vazhdojnë të njëjta kontrolle. Jemi koshientë për emigrancionin e rregullt. Edhe për kërë shtetas që vijnë nga zonat në konflikt ne vazhdojmë kontrolle. Për të gjithë këta emigrantë kryhen të njëjtat procedura si për ata […]

VENDI

LELI RRUGA E LUMIT TE VLORES REALITET I PREKSHEM PER BANORET

Perfaqesues te fondit kuvajtian te zhvillimit,te cilet jane edhe financues te rruges se lumit te Vlores,te pranishem ne bashkine e Vlores,por edhe ne inspektime,mbi projektin qe eshte duke u zhvilluar aktualisht. Behet fjale per nje segment mjaft rendesishem per zhvillimin e zones se lumit te Vlores,nje segment rrugorr qe do te lidh kete zone me […]

VENDI

KLOSI NGA VLORA PERGATITJET PO BEHEN QE NE MUAJIN MARS

Është mbledhur në vlorë komiteti rajonal i turizmit, me pjesëmarrjen e ministrit të turizmit, Blendi Klosi, prefektit të qarkut të vlorës Flamur Mamaj si dhe kryetarit të bashkisë Dritan Leli, si dhe përfaqëësues të bizneseve të qytetit kryesisht në fushën e hotelerisë. Në fjalën e tij Z.Klosi e ka vendosur theksin tek përgatitjet që tashmë […]

VENDI

FILLOJNE PUNIMET PER RIKONSTRUKSIONIN E RRUGES KRYESORE, BANORET RRUGA E RE DO TI AFROJE ME SHERBIM

Kane filluar punimet per rikostrukisionin e segmentit rrugor qe lidh fshatin Verri te njesise administrative Mbrostar me autostraden Fier Lushnje. Pas kerkesave te vazhdueshme per investime dhe premtimeve te pambajtura ne 30 vite me ne fund bashkia ka investuar ne rrugen plotesisht te amortizuar per ta bere nje segment rrugor me standarde bashkekohore ne sherbim […]