Kreu / LAJME / VENDI

VENDI

TENTOHET GRABITJA E BANKËS, KAPET AUTORI

Ushtari profesionist Olcion Muço që të martën tentoi të grabisë një bankë jetonte vetëm prej katër muajsh në Lushnje. Familjarët nuk pranojnë të komentojnë veprimin e 25-vjeçarit nga Berati, ndërsa fqinjët e tij, thonë se nuk e njohin personalisht.  Olcion Muço, ushtari profesionist, i arrestuar të martën pasi tentoi të …

Lexoni më Tepër

I BURGOSURI ARRATISET SAPO GJYKATA JEP VENDIMIN

16 sekonda iu deshën 29 vjeçarit Mikel Kasaj të çante sot çdo masë sigurie dhe të arratisej nga Gjykata e Vlorës, vetëm pak sekonda pasi ishte dënuar me 3.4 vjet burg për pengmarrje. Nga  pamjet e kamerave të sigurisë brenda gjykatës ku shihen të gjitha veprimet e 29 vjeçarit deri …

Lexoni më Tepër

SHOQATA SELAM DHURON NDIHMA PER FAMILJET NE NEVOJE

Ne kuader te  dites kombetare te jetimeve shoqata kombetare e grupeve vulnerabel Shoqata Selam ,  ne bashkepunim me donaret mbeshtetes,  dhuruan 100 pako  ndihma ushqimore  per familjet ne nevoje e femijet jetime ne qytetin e Fierit. Organizatoret ne emer edhe te shoqates Selam u shprehen se kjo dite duhet te …

Lexoni më Tepër

VAZHDON PUNA PER PASTRIMIN E PLAZHIT

Ne kuader te sezonit turistik 2018 po vazhdon puna per pastrimin  e plazhit te Darzezes .Te indijuar banoret e zones shprehen se pastrimi shihet më me shume prioritet ne zonat ku ndodhen lokalet, ndersa pjesa tjeret vijon te jete e  ndotur .

Lexoni më Tepër

LËKUNDJE TË REJA TËRMETI NË SELENICË

Nata ka qenë e vështirë për banorët e njësisë administrative të Selenicës për shkak të lëkundjeve të tërmeteve. Në fshatin Vermik flitet për 10 banesa të dëmtuara.  Pesë familje janë evakuuar nga autoritetet vendore duke qenë se banesat janë tërësisht të pa banueshme.

Lexoni më Tepër