VENDI

NJË BUQETË PËR TY, AKTIVITET PËR FESTËN E ABETARES

Nxenesit e klases se pare te shkolles 9-vjecare “4 Deshmoret” ne Lushnje kane shfaqur nje tablo muzikore te titulluar “ Nje buqete per ty “. Per rreth nje ore nxenesit kane interpretuar  perpara bashke moshatareve te tyre zhenera te ndryshem muzikore.

VENDI

VAZHDON PUNA PER PASTRIMIN E PLAZHIT

Ne kuader te sezonit turistik 2018 po vazhdon puna per pastrimin  e plazhit te Darzezes .Te indijuar banoret e zones shprehen se pastrimi shihet më me shume prioritet ne zonat ku ndodhen lokalet, ndersa pjesa tjeret vijon te jete e  ndotur .

VENDI

NDOTJA NE FIER NE NIVELE KRITIKE

Fieri renditet nder qytetet ne rang vendi potencialisht me te ndotura. Sipas ambientalistit Sazan Guri arsyet kryesore jane ndertimet pa kriter, Gjanica dhe zona naftembajtese jo larg qytetit.

VENDI

LËKUNDJE TË REJA TËRMETI NË SELENICË

Nata ka qenë e vështirë për banorët e njësisë administrative të Selenicës për shkak të lëkundjeve të tërmeteve. Në fshatin Vermik flitet për 10 banesa të dëmtuara.  Pesë familje janë evakuuar nga autoritetet vendore duke qenë se banesat janë tërësisht të pa banueshme.

VENDI

DHUNA NDAJ 30 VJECARIT NGJELA, VËLLAI FAJËSON POLICINË

Familjarët e Besmir Gjelës, 30 vjeçarit që u arrestua pasditen e djeshme në Vlorë pasi qelloi me armë zjarri në një lokal, akuzojnë policinë për dhunim të djalit të tyre.I riu ndodhet i shtruar  në spital, në shërbimin e ORL-së në dhomën e paraburgimit, me fraktura të shumta në fytyrë. Familjaret e Gjelës pretendojne se […]