VENDI

RRETH 300 FERMERE VUAJNE MUNGESEN E INVESTIMEVE NE INFRASTRUKTURE

Fshati Suk 2 i njësisë administrative Strum në Roskovec ka rreth 300 fermerë vetëm të serave ku cdo vit shtohen por mbështetja nga shteti është e pakët për ta qoftë në investime por edhe në subvencione .Por shtëtësim i mbartur mbetet ura lidhëse që fermerët përdorin për tek tokat e tyre

VENDI

U GJETËN 3 5 KG KANABIS, NË PRANGA DY PERSONA

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Fierit për posedimin e lëndëve narkotike. Forcat e policisë gjatë kontrolleve të ushtruara në fshatin Cakran në vendin e quajtur “Xhamia e vjetër” gjetën dhe sekuestruan 3.5 kg kanabis.

VENDI

PS PD NDEZËN MOTORËT E FUSHATËS, META VERBËRIA PËR PUSHTET KA KRIJUAR TENSION ARTIFICIAL

Presidenti Ilir Meta kritikon shumicën socialiste dhe opozitën e drejtuar nga Partia Demokratike për ‘ndezjen e motorëve’ të fushatës për zgjedhjet parlamentare një vit përpara. Kreu i shtetit thotë se edhe pse nuk ka datë zgjedhjesh ende në horizont kemi një tension artificial sikur zgjedhjet do jenë nesër.