VENDI

GOLFI FUTET POSHT KAMIONIT, PLAGOSET RËNDË NJË PERSON

Një aksident i rëndë ndodhi të shtunën në qytetin e Vlorës, ku një mjet tip “Volksëagen” është përplasur me një kamion.Aksidenti ndodhi në rrugën “Dhimitër Konomi” në Vlorë, ku për pasojë mbeti i plagosur shtetasi me inicialet F.C, drejtues i mjetit “Volksëagen”.

VENDI

BANORET RRUGA E DEMTUAR NGA PUNIMET NE LINJEN HEKURUDHORE PENGON KOMUNIKIMIN E 200 FAMILJEVE

Dëmtimi i rrugës kryesore që lidh fshatin Afrim i Ri me qytetin e Fierit rrezikon që të izolojë më shumë se 200 familje të kësaj zone. Problematika është ngritur nga vet banorët e zonës duke u shprehur se janë të detyruar të përdorin rrugë të tjera me kosto më të lartë për tu lidhur me […]

VENDI

ATA QE VIJNE NGA ZONAT E PREKURA ME KORONAVIRUS TE VETE KARANTINOHEN

Shqipëria nuk ka regjistruar asnjë rast të konfirmuar me coronavirus edhe pse në total numri i personave të cilët u janë nënshtruar analizave ka arritur në 29.Përfaqësuesja e task forcës së Ministrisë së shëndetësisë Eugena Tomini tha paraditen e të dielës se edhe tri rastet e fundit të dyshuara rezultuan të paprekur.” Sipas Tominit, në […]

VENDI

MBAHET ASAMBLEJA E KESHILLIT TE PAQES

Ne lushnje u zhvillua asambleja e keshillit te paqes se qytetit , forum i pavarur i federates se paqes universal. Ne kete takim ishin te ftuar perfaqesues te pushtetit vendor , mesues nxenes etj

VENDI

KORONAVIRUSI ANULON VIZITËN E KOMISIONIT TË VENECIAS NË 20 MARS NË SHQIPËRI

Kërcënimi nga koronavirus anulon vizitën e Komisionit të Venecias në sesionin e 20-21 marsit në Tiranë. Vizita e tyre ishte parashikuar në datën 20 mars, ku në seancën plenare të kësaj date Komisioni do të jepte edhe opinionin përfundimtar për antishpifjen, si dhe për Gjykatën Kushtetuese.

VENDI

RRUGA E VARREZAVE,BANORETESHTE E DEMTUAR,TE RIKONSTRUKTOHET SI RRUGET BRENDSHME TE FSHATIT

prej 30 vitesh jemi ne kerkim te investimit per permiresimin e gjendjes se rruge se varrezave publike te fshtit vadhize, por ajo vazhdon te jete e amortizuar plotesishte dhe te krijoje probleme per transportin e te ndjereve .keshtu jane hprehu banoret te cilet kerkojne rikonstruksionin e saj .

VENDI

OLSIAN CELA ANASHKALON KONFLIKTIN MD PRESIDENCE

Nga Vlora i pranishem ne analizen vetore te KLSH,prokurori i pergjithshem Olsian Cela ka anashkaluar konfliktin mes presidences dhe ministrise se drejttesise. Ndersa ka folur edhe per arrestimin e Henri Cilit duke pranuar se kjo eshte pune e prokurorise ,frytet e prokurise se pavarur ,duke mos dhene shume komente.

VENDI

ZHVILLOHEN KARNAVALET NE QYTETIN E VLORES

Të rinjë dhe të reja të qytetit, qytetar të vlorës, të veshur me kostumet e tyre karakteristike të karnavaleve si dhe me kostume popullore, kanë shpalosur kostumet karakteristike si dhe simbolin e tyre, në paradën e karnavaleve e cila vjen për herë të parë pas disa vitesh në qytetin e vlorës. Për organizatorin Nadir Mura […]

VENDI

I SHEMBET BANESA NGA NJË FATKEQESI NATYRORE , BILBIL BRAHIMAJ KËRKON PJESËN E MBETUR TË VLERËS SË K

Reshqitja e tokes ne vitin 2005 brane baneses se shtetasit Bilbil Brahimaj ne fshatin Kash te Mallakastres i ka shkaktuar baneses ku ai jetonte se bashku me familjen deme të konsiderueshme duke e kthyer ate ne te babanueshme. Komisioni i vleresimit te demeve e ka vleresuar banesen me nje vlere prej 15 milion e 450 […]