VENDI

META ‘SFUMON’ RËNDËSINË E VIZITËS SË ‘VENECIAS’:

Presidenti Ilir Meta është munduar që të sfumojë vizitën e delegacionit të Venecias në Tiranë për debatin në Kushtetuese, sipas së cilit është diçka absurde për të kuptuar mendim për një çështje të tillë, por i ka orientuar drejt paketës që ai e quan “krye-KÇK”. Në fjalën që ka mbajtur me gazetarët në nisje të […]

BOTA

ORA E LONDRËS, MË E DËMTUAR SESA ISHTE MENDUAR

Ora 177-vjeçare e Londrës, Big Ben është dëmtuar më shumë sesa ishte menduar nga bombat gjermane gjatë Luftës së Dytë Botërore, kanë thënë ekspertët teksa shifrat e shpenzimeve për renovimin e saj po vazhdojnë të rriten.

VENDI

INVESTIMET E PUSHTETIT LOKAL NE KUZ E DAREZEZES

Investimi i pushtetit local per rikonstruksionin e kanalizimeve te ujerave te zeza ne fshatin turistik te Darezezes ka disiplinuar shkarkimet e pakontrolluara te ujerave te zeza ne rruge, oborret e shtepive si dhe mjediseve publike.

VENDI

SARANDA MES MBETJESH

Pastrimi mbetet një problem në Sarandë, jo vetëm gjatë muajve të verës kur numri i banorëve atje disa fishohet për shkak të sezonit turistike. Kazanët e mbushur plotë dhe mbetjet e hedhura në rrugë ëstë një panorame që të shoqëron edhe në këto ditë dimri.

VENDI

OFL I DËRGON FORMULARËT PAJTIM SERJANIT DHE TË DËNUARIT PËR TRAFIK DROGE O.J

Operacioni Forca e Ligjit i dërgon kërkesën për të dorëzuar vetëdeklarim për pasuritë e tyre dy personave të tjerë, të dënuar nga gjykata, njëri për trafik droge, tjetri për kanosje. Personat që do të duhet të dorëzojnë brenda 48 orëve pranë OFL-së auto-deklaratën me pasuritë e tyre janë: O.J i dënuar nga krimet e rënda […]

VENDI

EFEKTIVI I FNSH PLAGOS QYTETARIN ME ARMËN E SHËRBIMIT

Një efektiv i FNSH në gjendje të dehur është aksidentuar duke hyrë në oborrin e një banese në Fier dhe pas konfliktit me të zotin e shtëpisë e ka plagosur atë me armën e shërbimit. Mësohet se i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën. Efektivi i FNSH është shoqëruar në komisariat ndërsa SHÇBA po kryen […]