VENDI

ANTI KÇK, RAMA META KA TË GJITHA ARSYET TA JETOJË SI NJË MOMENT ‘O SOT O KURRË’

Kryeministri Edi Rama tha se ata që po dalin kundër Anti-KÇK-së kanë interesa të tjera që fshihen pas. Pa përmendur emra ai la të kuptohet se persona që marrin projekte për mbrojtjen e njerëzve të trafikuar, të dhunuar, për rehabilitimin e përdoruesve të drogës, etj, janë bashkëpunëtorë të tyre, teksa ngriti pyetjen “Për kë i […]

VENDI

PRINDERIT E NXENESVE TE HELMUAR KERKOJME QE TE MERREN MASA TE MENJEHERSHME

Nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” dhe prindër të tyrë shprehen të indinjuar për ngjarjen e ndodhur brenda ambienteve të kësaj shkolle. Ata shprehen se e njëjta situatë u përsërit edhe para disa ditësh duke mos marrë asnjë masë gjë që solli përsëritjen e ngjarjes e cila këtë herë ishtë edhe më e rëndë.

VENDI

HELMOHEN 58 NXENES DHE 2 MESUES TE SHKOLLES JANAQ KILICA

Dhjetra nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier përfunduar në spital me shenja helmimi për herë të dytë në harkun e pak ditëve. Një lëndë është përhapur në ambientet e shkollës e ndërsa sipas versionit zyrtar të policisë ka qënë Spraj me Piper . Sipas drejtoreshë së Spitalit Rajonal të Fierit dhe mjekut toksikolog kanë […]

VENDI

HELMIMI NE SHKOLLE SHAHINI HEREN E PARE PAKUJDESI E DYTA E PATOLERUESHME

Ministria e Arsimit Besa Shahini udhëtoi drejt qytetit të Fierit për të parë nga afër gjëndjen e nxënësve të helmuar në shkollën “Janaq Kilica” të Fierit. Ministrja tha se për herën e parë të helmimit ishte zbuluar autori, por se nuk ishte menduar se do të ndodhte sërish dhe se hera e dytë është e […]

VENDI

BACI NGJARJE E PERSERITUR PERSONAT PERGJEGJES TE DALIN PARA LIGJIT

Kryetari i degës se PD-së Fier, Luan Baçi tha se helmimi i nxënësve në Fier është një ngjarje e përsëritur. Ai tha se ka pasur tentativa për manipulimin e ngjarjes dhe se shteti ka është treguar i papërgjegjshëm. Baci kërkoi që personat përgjegjës për këtë ngjarje duhet të dalin përpara ligjit.

VENDI

VLORA DREJT BRAKTISJES

Vlora po braktiset nga të rinjtë që ikin në vendet e Bashkimit Europian. Të dhënat flasin se në 10 vitet e fundit në nga njësia administrative Qendër e Vlorës ka mbetur vetëm 30% e popullsisë.

VENDI

PUNIMET PER NDERTIMIN E BYPASSIT TE FIERIT, SPECIALISTI DREJT PERFUNDIMIT URA MBI LUMIN SEMAN

Punimet per ndertimin e bypassit te Fierit qe kane hyre ne fazen perfundimtare jane perqendruar ne ndertimin e ures mbi lumin e Semanit me gjatesi rreth 80m si nje nga veprat e artit me te rendesishme te projektit ku perfshihen edhe dy urat e tjera me te njejten gjatesi.

VENDI

MASAT NDAJ KORONAIRUSIT, MERKAJ PO KONTROLLOJMË EDHE EMIGRANTËT E PALIGJSHËM!

“Që nga dita e parë që kemi përgatitur planin e masave dhe kemi rekomanduar kontrolle të shtuara në pikat kufitare vazhdojnë të njëjta kontrolle. Jemi koshientë për emigrancionin e rregullt. Edhe për kërë shtetas që vijnë nga zonat në konflikt ne vazhdojmë kontrolle. Për të gjithë këta emigrantë kryhen të njëjtat procedura si për ata […]

VENDI

LELI RRUGA E LUMIT TE VLORES REALITET I PREKSHEM PER BANORET

Perfaqesues te fondit kuvajtian te zhvillimit,te cilet jane edhe financues te rruges se lumit te Vlores,te pranishem ne bashkine e Vlores,por edhe ne inspektime,mbi projektin qe eshte duke u zhvilluar aktualisht. Behet fjale per nje segment mjaft rendesishem per zhvillimin e zones se lumit te Vlores,nje segment rrugorr qe do te lidh kete zone me […]