VENDI

ZHVILLOHET PANAIRI I TURIZMIT

Në Lece të Italisë është zhvilluar panairi i turizmit, ku kanë shpalosur aktivitetin e tyre biznese vendase të qytetit të cilët kontribuojnë në fushën e hotelerisë dhe turizmit.

VENDI

ZHVILLOHET MBLEDHJA E KESHILLIT BASHKIAK DIVJAKE

Eshte zhvilluar mbledhja e keshillit bashkiak ne Divjake ku ne rendin e dites u paraqiten nje sere project vendimesh te cilat u diskutuan me detaje nga te gjithe keshilltaret. Nderkohe te gjitha pikat e rendit te dites u miratuan nga te pranishmit.

VENDI

TRAGETI ME MBETJE TË RREZIKSHME AMIANTI, LIHEN NË BURG 3 NGA TË ARRESTUARIT PROTESTOJNË FAMILJARËT,

Dy muaj kohë i ka dhënë Gjykata Prokurorisë së Vlorës për plotësuar dosjen për tentativën e dyshuar të trafikimit të mbetjeve të rrezikshme nga Italia. Tre të arrestuarve u lanë në burg me afat, ndërsa tre të tjerët do të hetohen me masë më të lehtë sigurie.

VENDI

PRISHEN OBJEKTE ,MURE RRETHUES DHE GARAZHE PER TE KRIJUAR HAPESIRA PER RIKONSTRUKSIONIN E RRUGES

Ka filluar nderhyrja per prishjen e objekteve si mure rrethues, gardhe, garazhe etj per ti hapur rruge zbatimit te projektit per rikonstruksionin e rruges Sotir Bitri ne Sheqin e Madhe. Banoret shprehen se nuk jane kunder prishjes se objekteve per te krijuar hapesirat e nevojshme per zgjerimin e rruges dhe plotesimin e standardeve, po ata […]

VENDI

META PADIT GJONAJ NË SPAK NË 2 MARS SHPORRIM MURTAJËN, MBROJMË KUSHTETUTËN

Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në SPAK padinë ndaj ministres Etilda Gjonaj duke e akuzuar për shpërdorim detyre në rastin e publikimit të listës së KED për kandidatët e Gjykatës Kushtetuese. Kreu i Shtetit ka theksuar se në këtë mënyrë janë cënuar përcaktimet kushtetuese. Përmes mediave Meta ftoi edhe një herë për pjesëmarrje në tubimin […]

VENDI

DEKLARATAT E PRESIDENTIT, BALLA E DINI PËRRALLËN DHELPRA DHE RRUSHTË KËRCËNOI AMBASADORËT

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratave të Presidentit. Nuk jap asnjë koment, refuzoj që të bëj cdo koment drejt një presidenti që tashmë ka humbur cdo sjelle kushtetuese dhe normale për të vijuar për të qenë më president. Presidenti problemet e tjera të lidershipit të opozitës t’i zgjidhë pa zhurmë, […]

VENDI

BANORE TE DISA LAGJEVE TE IZOLUAR NGA RRUGA E DEMTUAR,NUK QARKULLOJNE AMBULANCA DHE ZAJRRFIKESE

Banoret e disa lagjeve te fshatit Zhupan jane te izoluar nga rruga kryesore te demtuara nga punimet per rikonstruksionin e linjes hekurudhore Fier Vlore .Sipas tyre subjekti qe e demtoi rrugen pa vetem interesat e tij dhe jo te komunitetit i cili vuan pasojat e veshtiresive ne komunikim.

VENDI

TRAJNIM I SFAFIT MJEKWSOR PWR KORONA VIRUSIN

Në fier është zhvilluar një takim trajnues për të gjithë stafin mjekësor për ti paraprire rasteve që mund të shfaqen me corona virus. Në vendin tonë nuk ka asnjë rast të konfiruar nga instituti i shëndetit publik e ndersa janë marrë të gjitha masat.

VENDI

PS, 3 DITË KONGRES ZGJEDHOR NGA 28 SHKURTI MË 1 MARS

Socialistët do të diskutojnë në Pallatin e Kongreseve, tre ditë për zgjedhjen e strukturave të reja. Barazia gjinore, analiza e qeverisë dhe të rinjtë do të jenë sesionet në të cilat do të ndahen punimet e Kongresit Zgjedhor. Një ditë më pas do të jetë Presidenti i Republikës Ilir Meta që bashkë me qytetarët përballë […]

VENDI

Përkeqësohet shëndeti i grevistëve të Poçemit: Dalim nga greva kur të paguhen të gjitha rrogat

Punonjësit e nënstacionit të ujësjellësit të Poçemit në Mallakastër janë futur në ditën e 12 të grevës së urisë. Gjendja e tyre shëndetësore është përkeqësuar, teksa një nga grevistët është larguar për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore. Një nga grevistët foli duke treguar se ndonëse u është premtuar se sot do të kalojnë një […]