VENDI

ZGJIDHJA E NGËRÇIT NË KAKAVIJË, RAMA UROJ QETËSIM TË GJITHË ATYRE QË HOQËN SIKLETIN E MADH

Radhët e emigrantëve në Kakavijë, që u krijuan ditët e fundit morën fund, në orën 00.40, të ditës së sotme ka kaluar edhe qytetari i fundit. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit, kanë kaluar në pikën kufitare të Kakavijës 3325 persona dhe 1629 mjete. Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një […]

VENDI

VITI I RI SHKOLLOR PRINDËRIT PRO MËSIMIT NË KLASA, ONLINE NJË MËNYRË E DËSHTUAR

Gati një muaj nga nisja e vitit të ri shkollor duket se ende nuk është e qartë se si do të zhvillohet mësimi. Ndërkohë nxënësve, prindërve dhe mësuesve u është dërguar një formular për të zgjedhur një alternativë të mësimdhënies, ndërkohë prindër dhe nxënës deklarojnë se janë pro mësimit në klasa.

VENDI

MBYLLET MATERNITETI NË LUSHNJE, GJINEKOLOGIA ME COVID 19

Vijojne shtimet e rasteve positive me coronavirus ne qytetin e Lushnjes. Pas raportimit te fundit nga gazetarja jone ne Lushnje Mukades Dervishi per rastet ne lagjen Gafurr Muco kete here ka rezultuar positive me covid 19 nje gjinekologe ne maternitetin e spitalit ‘’Ihsan Çabej’’ në qytetin e Lushnjes cka ka sjelle mbylljen e ketij institucioni.

VENDI

BACI DENONCON BASHKINE E FIERIT PER MOS MARRJEN E MASAVE PER UREN E FSHATIT TURISTIK TE DAREZEZES

Ish deputeti dhe njeheresh kreu i PD dega Fier Luan Baci ka bere denoncimin e radhes kundrejt Bashkise se Fierit lidhur me uren e Darezezes e cila u ndertua provizorisht nga Ministria e Mbrojtjes dhe bashkia e Fierit dhe se me kalimin e kohes ura do te ndertohej me standarde bashkekohore.

VENDI

DO KRYENTE VRASJE TË TREFISHTË, ARRESTOHET 36 VJEÇARI E BASHKËPUNËTORI

Policia e Fierit ka mundur të parandalojë një ngjarje të rëndë kriminale e cila mund të përfundonte në vrasje të trefishtë. Në pranga ka rënë një 36-vjeçar i cili pas një konflikti për motive të dobëta me 3 persona, është larguar nga vendngjarja për të siguruar një armë zjarri dhe është rikthyer me synimin për […]