Kreu / 2018 / June / 27

Arkiva Ditore: 27/06/2018

AP KA KRYER 19 KALIME LUMENJSH NË SHQIPËRI

Përgjatë gjurmës së Gazesjellësit Trans Adriatik në Shqipëri, janë kryer gjithsej 19 kalime lumenjsh. Burime nga TAP  kanë bërë me dije se tubacioni është kaluar  poshtë shtratit të lumenjve, deri në 15 metra thellësi duke shmangur ndikimet e florës dhe faunës në lugina. Lumi Seman dhe lumi Osum janë dy …

Lexoni më Tepër

VRASJA E BIZNESMENIT VASIL DERVISHAJ, KAPET NJË TJETËR PERSON

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 28 vjeçar lidhur me vrasjen e biznesmenit 29-vjeçar, Vasil Dervishaj, në fillim të këtij muaji. I arrestuari Donel.Sh., banues në Vlorë, akuzohet  për veprën penale ”Moskallëzim krimi”. Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me Vendimin Nr.169, datë 20.06.2018, ka vendosur masën e …

Lexoni më Tepër

QYTETARET TE INDINJUAR PER MOS HAPJEN E NEGOCIATAVE ME BE

Bashkimi Europian do te hape negociatat per anetaresim me shqiperine ne varesi te progresit te shenuar vitin e ardhshem. E nderkohe qe pozita dhe opozita akuzojne njera tjetren qe vendi mbeti serish jasht dyerve te BE, qytetaret Fierake  shrehin indinjaten e tyre. Ata pohojne  se  klasa politike duhet te jete …

Lexoni më Tepër