Kreu / 2018 / June / 20

Arkiva Ditore: 20/06/2018

ZHVILLOHET PROVIMI I FUNDIT I MATURËS

Maturantet e Lushnjes ashtu si ne te gjithe vendin kane dhene provimin e tyre te fundit me zgjedhje. Ishin 1324 maturante sipas Zyres Arsimore Lushnje ne te gjithe rrethin,  qe u ulen ne banka per te testuar njohurite e tyre ne lenden me zgjedhje.

Lexoni më Tepër

SHQIPERIA E FUNDIT NE EUROPE, QYTETARET TE PA KENAQUR

Sipas raportit te fundit te Eurostat vendi yne renditet i fundit ne Evrope ne konsum dhe  prodhim. Kjo i  ka indinjuar se tepermi qytetaret fierake te cilet si shkaktare kryesor  te kesaj situate kane bere klases politike shqiptare e cila duhet ti drejtoje syte nga interesat e njerezve dhe jo …

Lexoni më Tepër

BASHKESHORTJA E SEMURE, 27 VJECARI BEN APEL PER NDIHME

Deshiron te shpetoje jeten e bashkeshortes. Kjo eshte historia e jetimit 27 vjecar nga Rroskoveci Ridvan Boltasi. Prej nje muaji bashkeshortja e tij vuan nga nje semundje e rende ne veshka dhe per kryerjen e transplantit nevojitet nje shume prej 20 mije euro. Krejt i vetem perballe kesaj situate ai …

Lexoni më Tepër