Kreu / 2018 / June / 12

Arkiva Ditore: 12/06/2018

RINISIN PUNIMET PËR NDËRTIMIN E TERMINALIT TË RI

Sezoni turistik i ketij viti ka sjelle ne Vlore punimet per ndertimin e nje terminali te ri. Punimet e nisura dy vite me pare u pezulluan per shkak te ndertimit te Lungomares. Sipas drejtorit te portit te Vlores punimet per ndertimin e terminalit te ri pritet te perfundoje brenda ketij …

Lexoni më Tepër

MAKINA MERR FLAKË NË ECJE NË AKSIN RRUGOR FIER PATOS

Një  automjet tip”Benz”  eshte perfshire nga flaket në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur rethrrotullimi i Parkut.  Ngjarja ka ndodhur në orën e para të mëngjesit të sotëm , ku mjeti me pronar shtetasin Ferdinand Kapaj , dhe drejtues shtetasin Adriatik Agaj  ka marrë flakë në ecje e sipër. …

Lexoni më Tepër