Kreu / 2018 / June / 07

Arkiva Ditore: 07/06/2018

RRUGA E GRADISHTËS, NEVOJË URGJENTE PËR RIPARIM

Në afërsi të stacionit të trenit në Gradishtë  te Lushnjes  një pjesë e rrugë automobilistike është dëmtuar në një pikë mjaft të rrezikshme. Fare pranë shinave të hekurudhës, kjo pjesë e rrugës që ka pësuar shkarje, është rrezik real për drejtuesit e mjeteve.

Lexoni më Tepër

ARRESTOHET NJË NGA AUTORËT E EKZEKUTIMIT TË VASIL DERVISHAJ

Pas zbardhjes së ngjarjes së të hënës në mbrëmje ku mbeti i vrarë Vasil Devishaj 29 vjec,policia pas arrestimit të dy personave që kishin ndihmuar në ngjarje,ka vënë në pranga edhe një nga autorët e dyshuar. A.C 28 vjec ,është vetdorëzar prej mbrëmjes së të mërkurës në polici,ndërsa blutë e …

Lexoni më Tepër

MBETJE BIMËSH NARKOTIKE TË THARA NË LABORATORIN E ÇILOTAJVE

Provat e prokurorisë kanë rrëzuar pretendimin e punëtorëve dhe të afërmve të vëllezërve Vladimir dhe Shpëtim Çilotaj, të cilët gjatë operacionit të policisë, deklaruan se brenda magazinës, veç bazës ushqimore për bagëtitë, gjendjej edhe një pulari. Ekspertët e kriminalistikës kanë arritur në përfundimin se një sasi mbetjesh organike të gjetura …

Lexoni më Tepër