Kreu / 2018 / June / 06

Arkiva Ditore: 06/06/2018

KAPET DUKE VJEDHUR HAJDUTI POGRADECAR

Një 42-vjeçar nga Pogradeci është arrestuar në Fier, pasi tentoi të vidhte një banesë.Në pranga u vu Lefter Meruko, i cili dyshohet se është autor  edhe i disa vjedhje të tjera banesash për dokumentimin ligjor të të cilave po punohet.

Lexoni më Tepër

TEMPERATURAT E LARTA, QYTETARËT FREKUENTOJNË LULISHTEN E QYTETIT

Prej ditësh me temperatura të larta lulishtja kryesore e qytetit  të Lushnjes është kthyer në vend freskie për dhjetëra e qindra qytetarë lushnjarë. Në këtë pjesë të gjelbëruar në zemër të qytëtit, e rrethuar gjithandej me asfalt dhe ndërtime, qytetarët gjejnë freskinë në ato pak ambiente të gjelbëruara që ndodhen …

Lexoni më Tepër

ZBARDHET NË KOHË REKORD VRASJA E 29 VJEÇARIT

Strukturat e Policise se Shtetit  te sektorit te krimeve te renda ne drejtorine vendore Vlore , prej datesh 4 qershor ku ne lagjen “pavarsia” pas nje konflikti per motive te dobeta  mbeti  i vrare   me arme zjarri nje 29 vjecar , kane zhvilluar  hetime intensive me qellim zbardhjen e plote …

Lexoni më Tepër